V období 16. - 17.4.2016 sa konal v Bratislave najväčší herný turnaj na Slovensku Y-Games Summer Challange, na ktorom produkty E-blue nemohli chýbať. V samom centre diania, v našom E-blue Game Zona stánku si mohli návštevníci turnaja prezrieť herné príslušenstvo značky E-blue a vybrané produkty si vyskúšať priamo v praxi v hrách ako Counter Strike: Global Offensive alebo League of Legends. Záujem o testovanie produktov bol veľký a niet divu, že mnohí návštevníci využili možnosť kúpi produktov s 20% zľavou.

Oba dni sa na hlavnom pódiu Y-Games losovala tombola, v ktorej mohli šťastný výhercovia získať herné produktyE-blue – herný set Cobra, myš Auroza s podložkou Mazer alebo slúchadlá Cobra X951. A tí fanúšikovia, ktorí nám poslali na facebook selfie z nášho stánku bojovali o slúchadlá E-blue Cobra.

A čo bolo pre fanúšikov eSportu na Y-Games k videniu?

Súťažilo sa v 6 hrách : Counter Strike: Global Offensive, League of Legends,  Dota 2, Hearthstone, Fifa 2016, Rocket League. Celkom sa turnaja zúčastnilo 706 hráčov, 207 tímov, ktorých sledovalo viac ako 1500 fanúšikov priamo na mieste a 34 000+ fanúšikov na streame. Cosplay súťaž skvelo dotvorila atmosféru celej akcie.

A víťazi?

Hlavný turnaj ovládli hráči Counter Strike: Global Offensive v ktorom vybojoval prvé miesto český tím eSuba.intel, na druhom mieste skončil tím eXtatus a tretie miesto patrilo E-blue eEriness. V hre League of Legends tesne vyhrali eXtatus na Our fifth is alt tabbed a tretie miesto putovalo k eSuba.intel. Poradie v Dota 2 bolo nasledujúce, prvé meisto Peasant Gaming, druhé meisto eeriness a tretie miesto patrilo Flyover. Víťazom v Hearthstone sa stal Scruffy z tímu Fraternitas nasledovaný Martim a Garom. V hre FIFA 16 vladol Miloš Janega z tímu ROOX, ktorý porazil Jakuba Solca a na treťom mieste skončil Matej Peluha. V turnaji Rocket League si prvé tri miesta odniesli tímy eXtatus, Dark Tigers a Mix123. Nemohla chýbať ani divácky veľmi obľúbená súťaž Cosplay, ktorú vyhrala Kaminari s postavou Morgany z populárnej hry League of Legends. Týmto víťazstvom si poistila postup na celosvetovú súťaž Cosplay World Masters, ktorá sa bude konať v Portugalsku.

Gratulujeme predovšetkým nami podporovanému tímu eEriness.

Viac informácií na http://y-games.sk/

FOTOGALÉRIA

 

VIDEO